Anna Żmijewska

Prawnik

Anna specjalizuje się w prawie nowych technologii, ochronie danych osobowych, własności intelektualnej, reklamy. Zajmuje się także zagadnieniami dotyczącymi ochrony marki, praw autorskich i RODO. Współpracuje zarówno z międzynarodowymi korporacjami jak i startupami.

„Let us make our future now, and let us make our dreams tomorrow’s reality." – Malala Yousafzai

Doświadczenie

Magdalena w ramach swojej specjalizacji kompleksowo doradza przedsiębiorcom działającym w branży odzieżowej, m. in. producentom, pośrednikom, sprzedawcom hurtowym i detalicznym, domom mediowym, agencjom kreatywnym, reklamowym i modelingowym, projektantom, stylistom, organizatorom pokazów mody, fotografom, grafikom oraz startupom. Reprezentuje również klientów w sporach przed sądami powszechnymi i polubownymi.

Ponad 15–letnie doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich i zagranicznych kancelariach prawnych (m.in. Weil, Gotshal & Manges) oraz instytucjach administracji państwowej i NGO’s.

Magdalena posiada tytuł adwokata, pełni również funkcję sędziego Sądu Dyscyplinarnego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jest Przewodniczącą Sekcji Prawa Mody działającej przy ORA w Warszawie. Jest także Prezeską Instytutu Prawa Mody – fundacji kompleksowo wspierającej branżę kreatywną i mentorką doradzającą młodym przedsiębiorcom, m.in. w Klubie Mentorek działającym w ramach Sieci Przedsiębiorczych Kobiet.

Jest absolwentką Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowcą Prawa Mody w Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza, autorką wielu publikacji dotyczących tematyki własności intelektualnej i Prawa Mody, prelegentką wielu konferencji i spotkań branżowych, autorką bloga osobistego pt. „Adwokata myśli nieuczesane” (magdalenakorol.com) oraz współautorką bloga pt. „Prawo w modzie”. Ponadto Magda jest pasjonatką marketingu prawniczego, podróży, StarWars i kitesurfingu.

Wybrane projekty:

  • wdrożenie RODO w jednej z międzynarodowych grup kapitałowych,
  • sporządzenie regulaminów dla licznych startupów oferujących aplikacje mobilne lub rozwiązania SaaS,
  • kompleksowa obsługa prawna międzynarodowego producenta automatów wendingowych.